India Czajkowska - Cosmospir - Wernisaż oraz Koncert - 4 kwietnia

INDIA CZAJKOWSKA - Cosmospir - Wernisaż oraz koncert WARSAW TABLET DUO & INDIA

WARSAW TABLET DUO & India

Edward Sielicki – elektronika
Andrzej Rejman – elektronika, piano elektryczne
India Czajkowska – śpiew, flet, teksty

warsaw tablet duo

Trio powstało około rok temu kiedy to elektroniczny duet znakomitych muzyków i kompozytorów zaprosił do współpracy wokalistkę a również kompozytorkę Indię Czajkowską. W marcu 2018 odbył się pierwszy koncert tego składu w Instytucie 116.
Eksperymentalne przestrzenie połączone z przetworzonym głosem, oraz poetyckimi tekstami Indii były już kilkakrotnie prezentowane w Warszawie, m.in. na wernisażach malarskich i fotograficznych. Ich kompozycje to klimaty z pogranicza muzyki alternatywnej, eksperymentalnej i filmowej, te ostatnią zresztą tworzą od lat zarówno India jak i Andrzej Rejman. Edward Sielicki zaś znany jest ze swych utworów kameralnych i symfonicznych oraz jako profesor AMFC. Niewątpliwie za muzyką Warsaw Tablet Duo& India kryją się więc zróżnicowane doświadczenia oraz style muzyczne, które w efekcie tworzą bogatą w odcienie syntezę trzech wyobraźni.

India Czajkowska jest absolwentką Liceum Muzycznego w Łodzi i Wydziału Filozofii (UW)

Początkowo interesował ją głównie rysunek, portrety i techniki mieszane, studium postaci z natury. Nieco później zajęła się malarstwem olejnym, pracując przez jakiś czas pod kierunkiem Aleksandra Turka. Technika olejna stała się po roku eksperymentowania jej ulubioną techniką w dziedzinie sztuk plastycznych. W pierwszym etapie interesowały ja głównie oniryczne, surrealistyczne wizje. Kilka lat temu bardziej skupiła się na prostszej, figuratywnej tematyce i małych formach, w których dominującym środkiem wyrazu stał się kolor (m.in. cyklu obrazów Skrawki. Ultramaryna)

W ciągu ostatnich 2 lat zaczęła pracować w nieco innym kierunku, bliższym ideom abstrakcyjnym jednak nadal pozostała przy technice olejnej.
Rok temu zaprezentowała „Pomiędzy tu i teraz” w galerii To Się Wytnie (Warszawa).

Obecnie zaś zaprezentuje cykl malarski Cosmospir, który powstał w ciagu ostatnich 30 miesięcy powiązany tematycznie z jej płytą solową Cosmospir.

India zawodowo działa także a może przede wszystkim jako muzyk i kompozytor.

W roku 2008 nagrała solowy album COSMOSPIR (Hic Sunt Leones z Mediolanu).Porusza się głównie na pograniczu muzyki eksperymentalnej, alternatywnej i free jazzowej.

Od lat tworzy muzykę filmową i teatralną. Jej muzyka do filmu fabularnego La Scultura, włoskiego reżysera John'a Mauro Capece została dwukrotnie nagrodzona na festiwalach filmowych jako Best Soundtrack: Depth Of Field IFF Competition (USA) oraz Salento International Film Festival (Włochy)

Współpracowała m.in. z włoskim reżyserem Mauro John Capece, Piotrem Uklanskim, Andrzejem Titkowem, praskim teatrem Wytwórnia i teatrem Limen (butoh). Komponuje na składy kameralne jak i porusza się w przestrzeniach z użyciem elektroniki i niekonwencjonalnie potraktowanego głosu.

Występuje na scenie muzycznej jako wokalistka i pianistka współtworząc różne projekty m.in.: Artrance, Mermago, Tańce Snu, Ensemble Elektra, Lost Fractals, Meru, Secretia,.

Jest także autorką i producentką muzycznych video-art i klipów stworzonych do napisanej przez nią muzyki - m.in. Summum (do płyty Cosmospir), video EXTREME (album Borderline) – nagrodzony na festiwalu New York IFIF (2018) oraz BEING -nagroda Best Of The Month na Aphrodite Film Festival (Nowy York 2018) Działa również w przedsięwzięciach performerskich, multimedialnych oraz spektaklach tańca.

 WERNISAZ India 01 WERNISAZ India 03

Ważne informacje:

 • 12.06.2020 godziny otwarcia

  W dniu 12 czerwca Mediateka Start - Meta będzie otwarta w godzinach 10:00 - 16:00.

 • Godziny pracy od 1.06.2020

  Od 1.06.2020 roku (poniedziałek) Mediateka START-META będzie otwarta w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek - 10:00-16:00 środa, czwartek, piątek - 13:00-19:00 REKOMENDUJEMY zamawianie książek na dzień przed odbiorem. ZAPRASZAMY

 • UWAGA! od 12 marca MEDIATEKA nieczynna

  Na podstawie decyzji Premiera oraz komunikatu MKiDN o czasowym zamknięciu instytucji kultury od 12 marca DO ODWOŁANIA zostaje zamknięta dla Mediateka Start-Meta oraz wszystkie placówki Biblioteki Publicznej im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany. Decyzją Urzędu Dzielnicy Bielany, do końca marca odwołane zostały też WSZYSTKIE wydarzenia kulturalne organizowane w Mediatece Start-Meta. Termin zwrotu książek zostaje przedłużony o czas zamknięcia Mediateki.

E-pracownia warszawska

  W Mediatece działa e-pracownia warszawska. Serdecznie zapraszamy.

Partnerzy Mediateki:

Herb dzielnicy Bielany

Logotyp partnera mediateki

Logotyp partnera mediateki

Patroni medialni:

patroni1 patroni3 patroni4 patroni5 patroni6 patroni7