Kochając Marszałka - spektakl dla dorosłych

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w Mediatece. 9 listopada o godzinie 17.00 odbędzie się spektakl dla dorosłych zatytułowany "Kochając Marszałka". W spektaklu widzimy postać Marszałka Piłsudskiego jako człowieka „z krwi i kości”, widzianego oczami ukochanej kobiety. On silny, trzymający w rękach władzę, decydujący o losach Polski i Europy, legenda podziemnej Polski, bohater oraz mąż innej... Ona zdecydowana stawać ramię w ramię z mężczyznami, organizująca przerzuty broni, napadająca na pociągi. W czasach, kiedy jedynym zadaniem kobiet jest dobrze wyjść za mąż i wychować dzieci, ona przemyca dynamit w gorsecie i rewolwery w fałdach spódnicy. Połączyło ich silne uczucie, które dawało obojgu siłę do walki, stawiania czoła konwenansom i pokonywania trudów dnia codziennego w czasach wojennych. 100-lecie niepodległości Polski to dobry czas, aby spojrzeć na naszą historię nie tylko z perspektywny wielkich wydarzeń, ale i ludzi, którzy poza tym, że je tworzyli byli podobni do nas...

Obsada:
Józef Piłsudski - Jarosław Gruda
Ola Szczerbińska – Aleksandra Długosz
Roman Dmowski – Mieczysław Morański
Przyjaciółka Oli/Ciotka/Iłłakowiczówna - Magdalena Mroszkiewicz
Reżyseria – Anna Lenartowicz
Tekst – Magdalena Mroszkiewicz
Opracowanie
Muzyczne – Tomasz Bieliński
Scenografia i kostiumy – Beata Dąbska

plakat miniatura (1).jpg

Ważne informacje:

 • 13 maja - odwołane zajęcia

  Dzisiejsze, (poniedziałek - 13.05.2019) popołudniowe zajęcia w Multicentrum zostają odwołane z powodu choroby pracownika.

 • Weekend Majowy - godziny pracy

  Informujemy, że Mediateka Start-Meta będzie czynna 2 maja (czwartek) w godz. 10-16, natomiast 4 maja (sobota) będzie zamknięta.8 maja pracujemy w godzinach 9:00-12:30. Za utrudnienia przepraszamy. 

 • Świąteczny czas pracy

  Informujemy, że Mediateka Start-Meta będzie czynna 19 kwietnia (piątek) w godz. 10-16, natomiast 20 kwietnia (sobota) oraz 22 kwietnia (poniedziałek) będzie zamknięta. Za utrudnienia przepraszamy. 

E-pracownia warszawska

  W Mediatece działa e-pracownia warszawska. Serdecznie zapraszamy.

Partnerzy Mediateki:

Herb dzielnicy Bielany

Logotyp partnera mediateki

Logotyp partnera mediateki

Patroni medialni:

patroni1 patroni3 patroni4 patroni5 patroni6 patroni7