Kwartet Kwartetów

2.12.2015 godz. 18:00 - "Kwartet Kwartetów" - koncert. WSTĘP WOLNY

Kwartet Kwartetów to wydarzenie organizowane dzięki współpracy i Fundacji Ensemblage oraz włoskiego stowarzyszenia kompozytorów Cluster. Oba ugrupowania promują muzykę współczesną (kameralną, operową, czy teatr instrumentalny) oraz powiązanych z nią utalentowanych wykonawców. Współpraca między Cluster i Ensemblage zaowocowała już koncertami z polską muzyką w takich włoskich miastach, jak Lucca czy Genua, a prezentowana była przez włoskie zespoły kameralne. Na koncercie w Fabryce Trzciny znajdą się utwory czterech kompozytorów młodego pokolenia: Girolamo Deraco, Claudio Jose Boncampagni, a także Marcina Piotra Łopackiego i Andrzeja Karałowa. Kompozycje prezentują szeroki wachlarz stylistyczny: od ekspresjonizmu przez sonoryzm aż po punktualizm. Cały repertuar zostanie wykonany przez Ensemblage: Two plus 2 Quartet: młodych, ale doświadczonych i wielokrotnie nagradzanych instrumentalistów związanych z Ensemblage.

PROGRAM KONCERTU
Girolamo Deraco - Composer (*1976) – Città Fantastica
Claudio Josè Boncompagni(*1961) – Cordes (2015)
Marcin Piotr Łopacki (*1987) – Kwartet smyczkowy op. 45
Andrzej Karałow (*1991) – Kwartet smyczkowy (2013)

WYKONAWCY:
Ensemblage: Two Plus 2 Quartet
Miłosz Wieliński - I skrzypce
Wadim Aleksander Zarych - II skrzypce
Aleksandra Kiszka-Stefanek - altówka
Julia Wiktoria Gniadek - wiolonczela

Koncert zorganizowany został przy współpracy Istituto Italiano Cultura di Varsavia
oraz Mediateka Start-Meta, Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny
Patronat Medialny: Muzyka w Mieście, Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Wydarzenia wspiera: Craftman Professional Sound&Light&Backline, Polsound, Karcher, Ess Audio, Sound&Space Design Group

kwartet_kwartetow.jpg

 

Ważne informacje:

 • MEDIATEKA ZAMKNIĘTA

  Od 15 marca do 16 kwietnia 2021 r. Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy i wszystkie jej filie będą nieczynne . Automatycznie, ulegają przedłużeniu terminy zwrotów książek do czasu otwarcia Bibliotek. O ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu placówek będziemy informować Państwa na bieżąco.  

 • 28.12 - Mediateka otwarta po inwentaryzacji

  28.12.2020 (poniedziałek) Mediateka Start-Meta wznawia działalność po inwentaryzacji: pon-wt - w godz. 10-16 śr. (30.12) - w godz. 13-19 Informujemy też, że: 24 grudnia wszystkie nasze biblioteki będą nieczynne, 31 grudnia biblioteki będą czynne w godzinach 10:00-14:00

 • MEDIATEKA ZAMKNIĘTA 7-23.12.2020

  W związku ustawowym obowiązkiem przeprowadzenia spisu kontrolnego zbiorów informujemy, że Mediateka Start-Meta będzie zamknięta w okresie 7-23 grudnia br. Zapraszamy do pozostałych placówek bibliotecznych w dzielnicy Bielany. Za okres zamknięcia nie będzie naliczana opłata.

E-pracownia warszawska

  W Mediatece działa e-pracownia warszawska. Serdecznie zapraszamy.

Partnerzy Mediateki:

Herb dzielnicy Bielany

Logotyp partnera mediateki

Logotyp partnera mediateki

Patroni medialni:

patroni1 patroni3 patroni4 patroni5 patroni6 patroni7