Zajęcia dla szkół i przedszkoli

Zajęcia dla szkół

Zakres zajęć oferowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Mediatece START – META w roku szkolnym 2019/2020.

Zajęcia dla grup zorganizowanych (szkoły, świetlice itd.) prowadzone są w pracowniach MultiCentrum oraz w części bibliotecznej Mediateki START-META od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-12.30. Zapisy na zajęcia przyjmowane są telefonicznie: 22 – 291 44 71.
Zajęcia edukacyjne prowadzone w MultiCentrum mają formę wspomaganych komputerowo warsztatów z wykorzystaniem najnowszej generacji sprzętu oraz oprogramowania, natomiast zajęcia edukacyjne prowadzone w części bibliotecznej Mediateki prowadzone są w formie animowanych warsztatów dla młodszych dzieci oraz interaktywnych warsztatów dla młodzieży.

Przykładowa organizacja zajęć w MultiCentrum dla jednej grupy (do 30 osób), to zajęcia trwające 1,5 godziny, podczas których każda z 10-osobowych grup po kolei realizuje jeden z 30-minutowych bloków tematycznych (np. MultiArt, MultiMusic, LogiKit). Zajęcia biblioteczne trwają 1-1,5 godziny. Realizowane tematy są zależne od wieku uczestników lub uzgodnień z nauczycielem. Jednocześnie informujemy, iż tematy zajęć, czas ich trwania oraz podane godziny mogą być modyfikowane po uzgodnieniu z pracownikami Mediateki.

Szczegółowy program zajęć do pobrania tutaj

Zajęcia dla przedszkoli

Zajęcia oferowane przez Mediatekę Start-Meta dla grup przedszkolnych w roku 2019/2020.

Zajęcia dla grup przedszkolnych prowadzone są w pracowniach MultiCentrum i w części bibliotecznej Mediateki Start-Meta od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.oo-12.3o Zapisy na zajęcia przyjmowane są telefonicznie: 22-291-44-71.

Zajęcia edukacyjne przeznaczone są dla najstarszych grup przedszkolnych - 5-latków. Dzieci poznają otaczającą je rzeczywistość poprzez zajęcia z wykorzystaniem najnowszej generacji komputerów i oprogramowania, przeprowadzanie doświadczeń, zajęcia plastyczne i biblioteczne. Celem zajęć jest rozwijanie współpracy w grupie i wyobraźni, rozwijanie umiejętności podstawowego posługiwania się komputerem, rozwijanie logicznego myślenia oraz rozwijanie zdolności manualnych.

Szczegółowy program zajęć do pobrania tutaj