Osoby z problemami ruchowymi

Dla osób z problemami ruchowymi, w e-pracowni znajduje się wiele pomocy umożliwiających i upraszczających nawigację komputerową. Posiadamy specjalistyczne klawiatury, myszy oraz czujniki ruchu takie jak.:

Maltron
, zaprojektowane z myślą o osobach, które korzystają z dostępu do komputera wyłącznie prawa albo lewa ręką.

Clevy
, zaprojektowane z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym oraz z dysfunkcjami narządu ruchu.

BigTrack
to urządzenie dla użytkowników mających problemy z obsługą tradycyjnej myszy. Jest na tyle duże, że można obsługiwać je całą dłonią, nadgarstkiem lub stopą.

BigSwitch i Jelly Bean
jest włącznikiem (przyciskiem) czułym na dotyk w każdym miejscu na powierzchni przełącznika, nie jest więc konieczne uderzanie w niego w centralnym punkcie.

Micro Light Switch
jest małym i bardzo czułym włącznikiem, uruchamianym poprzez jego delikatne naciśnięcie. Potrzeba minimalnej siły nacisku (zaledwie 11 gram), aby go aktywować. Umożliwia to korzystanie z niego np. osobom z postępującym zanikiem mięśni.

Grasp Switch
jest włącznikiem, który można aktywować poprzez zaciśnięcie dłoni. Dzięki nietypowej budowie i sposobie aktywacji, może być stosowany przez osoby, które nie mogą naciskać okrągłych przycisków, a jedynie kontrolują zaciskanie dłoni.

PapooSwitch
jest bardzo czułym włącznikiem (przyciskiem), uruchamianym poprzez jego delikatne dotknięcie, zbliżenie ręki bądź palca na odległość około 1 cm.

PCeye
jest urządzeniem umożliwiającym obsługę komputera za pomocą ruchów gałek ocznych bez względu na okulary, szkła kontaktowe, kolor oczu czy oświetlenie. Poprzez patrzenie na ekran, użytkownik kontroluje ruch kursora, a klikanie realizowane jest poprzez mruganie, zatrzymanie wzroku na wybranym elemencie lub użycie przycisku. Pozwala użytkownikom AAC na bezpośrednie porozumiewanie się z otoczeniem. Osoba z trudnościami w porozumiewaniu się może komunikować się za pomocą symboli, tekstu, syntezatora mowy lub wcześniej nagranych komunikatów. Użytkownik ma również możliwość wymiany informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej, wiadomości tekstowych lub czatu. Korzystając z Tobii PCEye można tworzyć i edytować dokumenty, surfować po Internecie, lub odtwarzać muzykę, filmy, grać w gry komputerowe.

BlinkIt
to urządzenie umożliwiające sterowanie komputerem oraz komunikację alternatywną osób, które są w stanie kontrolować jedynie ruch powiek. Osoby z porażeniami, sparaliżowane i po udarach mogą dzięki urządzeniu BlinkIt odzyskać możliwość porozumiewania się z otoczeniem.

SmartNav
to specjalistyczna mysz komputerowa dla osób, które nie są w stanie używać myszy sterowanej ręką. Obsługiwanie urządzenia odbywa się za pomocą ruchów głowy. SmartNav składa się z detektora (kamery), który wyczuwa mały, srebrny, punkt naklejony na czole, okularach lub czapce użytkownika. Można za jej pomocą pisać w aplikacjach takich jak Word czy Outlook.

IntegraMouse Plus
jest produktem medycznym zaprojektowanym zgodnie ze standardami najnowszych technologii. Urządzenie to w pełni realizuje wszystkie funkcje myszy, a obsługiwane jest wyłącznie za pomocą ust. Do obsługi gier komputerowych dostarczany jest specjalny moduł joysticka oraz kursora myszy. Pozwala to na korzystanie z komputera użytkownikom, którzy nie mogą korzystać z tradycyjnej myszki. Użytkownikami urządzenia mogą być osoby z porażeniami, po amputacjach rąk, lub cierpiące na zanik mięśni, stwardnienie zanikowe boczne czy stwardnienie rozsiane.